تبلیغات
وبلاگ انجمن اسلامی هنرستان دکتر حسابی - داستان زیبا از یک دختر پاکدامن و فواید آیة الکرسی ♥•٠·

داستان زیبا از یک دختر پاکدامن و فواید آیة الکرسی
♥•٠· 
شبی دختر مسلمان از نیویورک امریکا از دانشگاه به سمت خانه می رفت که پس از مدتی متوجه شد مردی باژاكت كلاه دار که سعی در پنهان نمودن چهره اش مینمود او را تعقیب می نمود

دختر بسیار وحشت زده و شروع کرد به خواندن أیت الکرسی و توکل کرد به خدای سبحان و تعالی
الحمدالله بخیر گذشت و دختر به سلامتی خانه رسید
ولی فردای آن شب در اخبار شنید که دیشب به دختری در همان محل و همان ساعت تجاوز شده وجسد دختر را در میان دو ساختمان پیدا نموده است
پلیس از مردم خواست که اگر کسی شاهد بوده و یا چیزی دیده به اداره پلیس برود تا قاتل را شناسایی کند دختر به اداره پولیس رفته و ماجرا را به پلیس گفته و از بین مردهایی که صف کشیده بودند از پشت هشت أینه دو طرف قاتل را شناسایی کرد.

پلیس از قاتل می پرسد که در آن شب یک دختر با حجاب را تعقیب میکردی چرابه او حمله نکردی؟

قاتل گفت من ترسیدم چون دو مرد هیکل دار با او راه میرفتند.

الله اکبر این است عظمت توکل به خداوند....

❤♡❤♡❤❤♡❤♡❤

معجزات بزرگ آیت الكرسی

آیة الکرسی برای رضایت و خوشنودی خداوند
♡❤
پیامبر اکرم(ص) فرمود: وقتی که خداوند تعالی فاتحه الکتاب (سوره حمد) و آیة الکرسی را نازل کرد بر عرشش معلق نمود که هیچ چیزی بین اینها و خداوند حجاب نبود...، پس خداوند فرمود: به عزت و جلالم قسم اگر بنده ای از بندگان من این آیات را بعد از هر نمازی قرائت کند من او را در حظیرة القدس و آنچه که در آن است ساکنش می کنم. و در هر روز هفتاد بار او را نظر می کنم به نگاه خاصی.. و در هر روز هفتاد حاجت او را که کمترینش مغفرت و عفو من باشد برای او برآورده می کنم و در نزد تمام دشمنانش عزیز و نصرتش می دهم و هیچ چیزی مانع دخولش در بهشت نیست.

آیة الکرسی برای دیدن جای بهشت 
♡❤
در کتاب خواص الایات ص19 آمده: در روایات آمده است: هرکسی بعد از هر نماز واجبی به خواندن آیة الکرسی مداومت داشته کند، از دنیا نخواهد رفت تا زمانی که جایگاه خود را در بهشت ببیند.

آیة الکرسی برای استجابت دعا
♡❤
در کتاب مهج الدعوات ص316 آمده: در کتاب تحفة الملوک ص212، از مهج الدعوات آورده که بعضی از وجود مقدس حضرت ختمی مرتب روایت کرده اند که: اسم اعظم که دعا بوسیله آن مستجاب می شود در سه سوره قرآن می باشد: 
الف) سوره بقره:آیة الکرسی آیه 255.
ب) در سوره آل عمران آیه 2: الم اللهُ لا اِلهَ اِلا هُوَ الحیُ القَیوم.
ج) در سوره طه آیه 11: وَ عَنتِ الوجوهُ لِلحیِّ القیُّوم.

آیة الکرسی برای رفع فراموشی
♡❤
در کتاب خواص الایات ص20 آمده: سلمان فارسی روایت می کند که: پیامبر اکرم (ص) فرمود: هرکس آیة الکرسی را با زعفران بر کف دست خود بنویسد و آنرا بمکد و هفت بار چنین کند هرگز چیزی را فراموش نخواهد کرد و فرشتگان برای او آمرزش خواهند کرد.

آیة الکرسی برای رفع گرفتاری
♡❤
در کتاب امالی از شیخ صدوق علیه الرحمه آمده: امیرالمؤمنین علی(ع) فرمود:اگر بدانید آیة الکرسی چه اندازه با اهمیت و با ارزش است در هیچ حالی آنرا ترک نمی کنید. برای رفع و از بین بردن مشکلات خود به آیة الکرسی پناه ببرید ، اگر مشکلی دارید و یا اگر گرفتارید ، اگر بیمارید، اگر تمام درهای این عالم به روی شما بسته شده است چرا از آیة الکرسی غافلید. با ایمان کامل و اعتقاد به اثر بخوانید و نتیجه بگیرید کما اینکه خواندن و نتیجه گرفتند.
آیة الکرسی برای در امان بودن متاع
♡❤
در کتاب بحارالانوار،ج102،ص300آمده:حضرت علی (ع) فرمود:« هرکس قبل از طلوع خورشید یازده مرتبه سوره توحید ، سوره قدر ، و آیة الکرسی را بخواند خداوند مالش را از هر زیان و خطری حفظ می کند.»

آیة الکرسی برای سفر در ایام هفته
♡❤
در کتاب الامان من اخطا الأسفار ص 38 آمده: از امام صادق (ع) پرسیدند: آیا در ایامیکه سفر ناخوشایند است مثل روز چهارشنبه و دوشنبه و...اگر بخواهیم سفر کنیم اما دچار نحوست آن نگردیم چه کاری باید انجام دهیم! حضرت فرمود: برای از بین بردن ناخوشایندی و نحوست آن روزها سفرت را با صدقه و تلاوت آیة الکرسی شروع کن که به مقصودت خواهی رسید.

آیة الکرسی برای شفای هر دردی
♡❤
در کتاب مفاتیح الجنان نقل شده است راوی می گوید: نشسته بودیم که رسول خدا(ص) برما وارد شد و سلام کرد و ما جواب دادیم. سپس فرمود: آیا دعایی را که جبرئیل به من یاد داده به شما تعلیم بدهم یا ندهم که بپرسم به دوای طبیب محتاج نشوید؟

حضرت علی(ع) و سلمان گفتند: این دوا چیست؟پیامبر اکرم(ص) فرمود: آب باران را در ماه نیسان بگیرید و بر آن هفتاد مرتبه سوره حمد و آیة الکرسی ، فلق ، ناس ، کافرون وهفتاد و یک مرتبه سوره توحید و هفت روز متوالی صبح و شام از این آب بیاشامید.
و همچنین نقل شده است در کتاب مکارم الاخلاق ،ج1،ص93:پیامبر فرمود: قسم به خدایی که مرا به پیغمبری مبعوث کرد، جبرئیل گفت: کسی که این آب را بنوشد خداوند هر دردی را که در بدنش باشد برطرف کرده و به او عافیت می بخشد.

آیة الکرسی برای رسیدن به مراد
♡❤
در کتاب بحارالانوار نقل شده است: اگر کسی 3 بار آیة الکرسی را بر آب بخواند و روی خود را بشوید و دو رکعت نماز بگذارد و در هر رکعت سوره حمد را یکبار و آیة الکرسی را نیز یکبار بخواند هر مراد که داشته باشد به نتیجه می رسد.

آیة الکرسی برای شفای بیمار
♡❤
در کتاب وسائل الشیعه جلد1 ص380 نقل شده است: در روایات وارد شده است که: آیة الکرسی را کنار مریض و میت بخوانید و بعد بگوئید«اَللّهُمَ اَخرِجهُ الی رِضا مِنکَ وَ رِضوانٍ اَللّهُمَ اَغفِرلَهُ ذَنبُهُ جَلَّ ثَناء وَجهکَ» بعد آیه سخره که آیه 54 تا 56 سوره اعراف است را خوانده و نیز سه آیه آخر سوره بقره و بعد سوره احزاب را تلاوت نموده که برای بهبودی و شفای مریض و آرامش میت مناسب است.(انشاء الله)

----------------------------------------------------------------------------------------

نگارش در تاریخ پنجشنبه 21 اسفند 1393 توسط سرباز گمنام21 | نظرات ()
قالب وبلاگ